Jak se nespálit při výběru půjčky?

 

Nemusí to být vždy jednoduché a snadné. O čem konkrétně mluvíme? Je to výběr půjčky. Na trhu je mnoho možností a kdo nemá s konkrétním výběrem zkušenosti, ten může poměrně snadno naletět. Podívejte se proto společně s námi, jak se skutečně nespálit a vybrat takovou, která vám přijde vhod.

 

Důležité je prověřit si poskytovatele

 

Co je prvním krokem, který je třeba udělat, pokud máte půjčku téměř vybranou, ale nejste si jisti tím, zda se jedná o tu pravou? Je třeba primárně prověřit poskytovatele, který vám ji nabízí. Než se podíváme jak, zmíníme jednoho z těch, které patří mezi osvědčenou volbu. Je to Provident půjčka. Právě na ní si můžeme zmínit, jak by měl takový ideální poskytovatel vypadat. Jsou tři hlavní věci, které je dobré primárně zkontrolovat. O jaké se jedná:

  • Jasně dohledatelné kontaktní údaje
  • Pozitivní hodnocení od klientů
  • Adresa sídla, i kanceláří

Z toho jasně plyne, že je dobré vyhnout se takovým poskytovatelům, kteří nemají dohledatelné informace, stejně jako je dobré vyhnout se takovým poskytovatelům, kteří mají hodnocení spíše negativní. Už to jasně ukazuje, že jsou špatnou volbou. Jakmile na takového narazíte, není důvod zjišťovat si cokoliv dalšího.

 

Vyhněte se pochybným půjčkám

 

Jsou půjčky, které můžeme označit za doslova pochybné. Poznáte je celkem snadno. Obvykle jsou inzerovány tak, že můžete získat částky od tisíců po miliony, přičemž nebude nutné cokoliv dokládat a finance získáte na počkání. Už toto samo o sobě nebudí příliš důvěry a tak je jasné, že chybu neuděláte, když od takových nabídek dáte raději ruce pryč. Stejně tak doporučujeme dát ruce pryč i ve chvíli, kdy se objeví půjčka na směnku. Nejenom, že je často spojována s lichvou a tedy maximální nevýhodností. Málokdo to ví, ale tento typ půjčky je u nás už několik let zakázaný. Kdo ji tedy nabízí, ten jistě nebude hrát fér ani při spolupráci s vámi.

 

Hleďte na výhodnost

 

Při výběru půjčky se nespálíte také ve chvíli, kdy se rozhodnete důkladně si prověřit, jak je to s výhodností dané půjčky. Čím bude výhodnější, tím pochopitelně lépe. Díky tomu přeplatíte malou sumu a tak se vám půjčka může dokonce i vyplatit. A co o výhodnosti vypovídá nejvíce? Je to hodnota RPSN neboli roční procentuelní sazba nákladů. O co jde? Procentuelní hodnota vypočtená z výše poskytnuté částky, ze které následně zjistíte, kolik přeplatíte. Výhodou je to, že tato hodnota zahrnuje vše, co zplstíte navíc. Tedy:

  • Úrokovou sazbu
  • Poplatky
  • Platby za pojištění

Potěší i to, že na současném úvěrovém trhu je povinnost uvádět RPSN u každé půjčky. A to nejenom ve smlouvě, ale i v reklamách, nebo reprezentativním příkladu. Porovnání výhodnosti je tedy skutečnou hračkou.

 

Hledejte spíše jednoduchost

 
Na první pohled vám může půjčka přijít dobrá, ale později zjistíte různé problémy. S tím, co musíte dokládat, s délkou vyřízení, ale i s ohledem na to, kolik peněz je možné získat. Proto doporučíme hledět spíše na jasné a jednoduché možnosti. Jedině tak se nespálíte. Ideálním příkladem je OMEGA půjčka, kterou řadíme do segmentu mikropůjček. Ta jasně ukazuje, že se u ní nemáte čeho bát. Nabídne sumu v rozmezí 500 – 10 000 Kč, na dobu 15 nebo třicet dní. Lákadlem je také to, že není nutné dokládat příjem, stejně tako to, že si můžete požádat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
Pokud je půjčka příliš složitá, a to v jakémkoliv ohledu, je zde jedno velké riziko. Spojené je s tím, že se v jejich možnostech, ale i podmínkách dříve nebo později ztratíte a zvolíte špatně. I proto je dnes trendem férových a dobrých poskytovatelů to, aby byla jak jejich nabídka, tak i jejich smlouva jasně pochopitelná pro všechny. A to znamená i absenci jakýchkoliv fíglů, nebo skrytých informací.

Počet příspěvků
44182


RSS, Výměna odkazů, Ochrana osobních údajů, Kontakt, Půjčky ještě dnes
Copyright ® 2013 Nabidka-pujcky.cz CZIN.eu